V dnešnom článku sa vám budeme snažiť priblížiť, prečo si vybrať lízing. Nechceme písať o rozdieloch medzi lízingom a úverom alebo inými formami získania finančných prostriedkov. Poďme teda spoločne zistiť prečo je lízing skutočne výhodnou formou získania finančných prostriedkov.

1. Vykazovanie zisku

Mnohí podnikatelia sa často sťažujú, že pre to, aby získali nejaké finančné prostriedky musia vykazovať zisk. V mnohých prípadoch sa tento zisk musí vykazovať minimálne 2 roky, pričom v žiadnom prípade nemsiete byť v strate. Pri uzatváraní lízingovej zmluvy nepotrebujete vykazovať doslova žiaden zisk. Lízing ste schopní dostať okamžite na začiatku svojho podnikania a tak uskutočniť svoje plány. Práve pre túto možnosť je lízing veľmi populárny a často využívaný spôsob získania finančných prostriedkov.

2. Znížený základ dane

Znížený základ dane kvôli lízingu? Samozrejme! Vďaka tomu, že ste si vzali svoj hmotný majetok a splácate ho, máte oproti ostatným veľkú výhodu. Výšku lízingovej splátky, ktorú platíte, si môžete odrátať od základu dane, vďaka čomu zaplatíte štátu každý mesiac nižšiu. Lízingové splátky sú zväčša navrhnuté tak, že na začiatku platíte najnižšiu splátku a na konci tú najvyššiu. Celé to teda znamená, že s narastajúcou výškou splátky sa vám každý mesiac znižuje základ dane čím ďalej tým viac.

3. Žiadna nadbytočná byrokracia

Určite ste sa už stretli s tým, že pri vybavovaní napríklad úveru vám bolo treba behať od inštitúcie k inštitúcii, držať v rukách milión papierov a pritom sa za celý deň skoro nič nevybavilo. Len stres, panika a nejaký zabudnutý papier v šuflíku. Všetko, čo pri lízingu potrebujete, si môžete prečítať v tomto článku: https://www.monaqleasing.sk/podklady-pre-lizing-nehnutelnosti-blog/ a aj v tomto: https://www.monaqleasing.sk/podklady-pre-univerzalny-lizing-blog/.

Vybavenie lízingu je takmer vždy rôzne rýchle a rôzne administratívne náročné, či už podľa toho, že ste fyzická alebo právnická osoba, záleží tiež od veľkosti vašej firmy, formy lízingu, a od rôznych iných aspektov. Vo všeobecnosti ale platí, že lízingovú zmluvu ste schopní uzatvoriť pri jednom spoločnom poobedňajšom stretnutí na dohodnutom mieste. 🙂

4. Jednoduché zabezpečenie

Lízingové financovanie je zabezpečené predmetom financovanie a nevyžaduje žiadne ďalšie zábezpeky. To znamená, že celé vaše financovanie je kryté tým, čo financujete. Nemusíte sa báť, že pri neschopnosti splácania prídete o svoj dom, auto, či niečo iné. Pri nesplácaní sa predmet financovania stane opäť úplným majetkom lízingovej spoločnosti (prenajímateľa) alebo sa s lízingovou spoločnosťou dohodnete na iných podmienkach splácania. Všetko sa dá vyriešiť, ak je ochota!

5. Odpisy

Odpisy úzko súvisia so základom dane, nakoľko každý jeden odpis základ dane znižuje. Super správa, že? Určite ste to vedeli. No viete, že lízing je možné takisto odpisovať?! To znie ešte lepšie! 🙂 Lízing odpisujete podľa frekvencie splátok (mesačné, polročné, ročné, štvrťročné). Napríklad ak máte dohodnutú formu finančného lízingu, umožní vám to uskutočniť zrýchlený odpis predmetu financovania napr. z 20 rokov na 12 rokov. Majetok síce splácate 20 rokov, ale znížený základ dane a odpis uskutočníte za 12 rokov, čo je veľmi slušné.

 

Tak neváhajte a ešte dnes si príďte vybaviť financovanie lízingom do našej spoločnosti. Je to jednoduché a rýchle! Budeme veľmi radi za vašu návštevu alebo telefonát!

 

 

autor: Rastislav Višňovský

Prečo lízing???